Zastanawiasz się, kiedy jest Dzień Ojca? 23 czerwca. Masz więc jeszcze czas, żeby przygotować prezent. Jeśli tata Twojego dziecka lub Twój tata są typami, które „wszystko mają” i „niczego nie potrzebują”, wybór prezentu może być wyzwaniem. Dlatego w tym artykule przedstawiam pomysły na prezent na Dzień Ojca, które nawet wszystkomającemu tacie powinny sprawić radość!

Pomysły na prezenty na Dzień Ojca – jeśli razem z dzieckiem szukacie prezentu dla jego taty 

Koszulka na Dzień Ojca

Być może koszulka na Dzień Ojca brzmi jak banał. Ale nie, jeśli postawicie na jakość premium. Aktualnie na rynku dostępne są marki oferujące koszulki z ciekawymi nadrukami tworzonymi przez niezależnych artystów. Niektóre firmy mają też w ofercie wykonanie małego, spersonalizowanego haftu na piersi na koszulce, np. serduszka. Zwróćcie też uwagę na skład koszulki – najlepiej sprawdzi się 100% bawełna o wysokiej gramaturze. Taka koszulka będzie dla taty wyjątkowym ubraniem premium, a nie zwykłym t-shirtem, który rozciągnie się po pierwszym praniu. 

Sentymentalny gadżet

Mówi się, że mężczyźni lubią gadżety. A jeśli do gadżetu dodacie odrobinę sentymentu, prezent idealny na Dzień Ojca gotowy! Ciekawą propozycją może być np. kubek lub wycieraczka z nadrukiem… Waszej rodziny. Bardziej żartobliwym pomysłem na prezent jest plakat przedstawiający stronę tytułową gazety, na której umieścicie zdjęcie taty z nagłówkami typu: Naukowcy odnaleźli najwspanialszego człowieka na Ziemi!

Naturalne kosmetyki dla taty

Pomysłem na osobisty prezent na Dzień Ojca są kosmetyki. Zwłaszcza takie, które nie są priorytetem czy must have w kosmetyczce taty. To ten rodzaj produktu, którego na co dzień tata raczej nie kupi sobie sam. Tym bardziej taki upominek powinien sprawić, że poczuje się on wyjątkowo. Wybierzcie naturalne kosmetyki handmade produkowane lokalnie Ciekawym pomysłem są np. mydła do włosów, mydła do brody, a także olejki do brody czy naturalne kremy po goleniu.

Chcecie sami zrobić prezent? Zróbcie kartkę na Dzień Ojca!

Najprostszym i najszybszym pomysłem DIY jest kartka na Dzień Ojca. W Internecie znajdziecie mnóstwo tutoriali przedstawiających wykonanie takiej kartki. W efekcie możecie stworzyć kartkę wyglądającą jak męska koszula z kołnierzykiem, jak marynarka z poszetką czy jak koszula z muchą. Wbrew pozorom wykonanie tych kartek zajmuje zaledwie kilkanaście minut!

Pomysły na prezenty na Dzień Ojca – jeśli szukasz prezentu dla swojego taty

Gazeta z dnia urodzin

Ciekawym pomysłem na prezent jest oryginalna gazeta z dnia urodzin. W przypadku Twojego ojca będą to piękne, stare wydania. W Internecie sprawdzisz, czy taka gazeta jest dostępna. Jeśli tak, możesz zamówić ją z certyfikatem autentyczności i z ozdobnym pudełkiem do przechowywania. Wyobraź sobie, jak sentymentalnym doświadczeniem będzie dla Twojego ojca przeczytać gazetę, która wyszła spod prasy dokładnie w dniu, w którym się urodził. Ten prezent będzie Cię kosztował ok. 200 zł

Gwiazdka z nieba? Czemu nie!

To dość intrygujący pomysł, ale handel gwiazdami to fakt! Istnieje bowiem międzynarodowy rejestr gwiazd, zawierający wszystkie gwiazdy wszystkich konstelacji. Możesz wybrać, nazwać i kupić swoją własną. Następnie otrzymasz certyfikat, który podarujesz tacie. Kto wie, może taki prezent rozbudzi w nim pasję do astronomii. 

Nie znalazłaś nic dla siebie? Sprawdź moje propozycje na prezenty z okazji Dnia Matki. Być może tam znajdziesz pomysł na prezent, który spodoba się tacie!