Dzień Matki to wyjątkowy dzień dla większości z nas – mam. Może być momentem refleksji i wyciszenia lub świętowania i zabawy. Bez względu na to, w jakich emocjach Wy lubicie spędzać ten czas, miło jest obdarować mamę prezentem, choćby drobiazgiem. Dziś podpowiadam 4 pomysły na prezent na Dzień Matki, które powinny ucieszyć każdą mamę!

Pomysły na prezent na dzień matki – jeśli jesteś tatą i razem z dzieckiem chcecie kupić prezent jego mamie

Pomysł numer 1: plakat, który ma znaczenie

W ostatnich latach Internet zawojowały personalizowane plakaty. To świetny prezent, bo jest nie tylko dekoracją domu, ale może mieć też osobisty charakter. Możecie na przykład zamówić dla mamy plakat przedstawiający mapę nieba dokładnie w momencie, kiedy Wasze dziecko przyszło na świat. Jeśli macie więcej dzieci, plakaty będą świetną serią do powieszenia na ścianie, np. w salonie. Innym pomysłem na plakat jest minimalistyczna ilustracja przedstawiająca kontury Waszego dziecka w skali 1:1, stworzona na podstawie wagi i wzrostu dziecka z dnia urodzin. Taki pomysł na prezent na Dzień Matki to strzał w dziesiątkę!

Pomysł numer 2: biżuteria z motywem

Jeśli przez ostatnie lata zaopatrzyliście już mamę w plakaty, w tym roku możecie postawić na bardziej intymny prezent – taki, który mama będzie mogła nosić zawsze przy sobie – biżuterię. Być może biżuteria brzmi banalnie, ale w tej grupie produktów bez problemu znajdziecie coś wyjątkowego. Możecie np. postawić na biżuterię z grawerem. Popularne polskie firmy biżuteryjne mają w asortymencie specjalne kolekcje na Dzień Matki. To na przykład złote lub pozłacane naszyjniki z zawieszkami z grawerem i z napisem Mama.

Jeszcze bardziej unikalną biżuterią jest całkowicie personalizowana, np. stworzona na podstawie wyjątkowego dla mamy miejsca. Na stronie internetowej jednego z producentów możecie wybrać dokładną lokalizację na mapie świata, a następnie podejrzeć, jak zadany układ ulic będzie wyglądał jako biżuteria, np. zawieszka. Tym sposobem uwiecznicie miejsce, w którym odbył się poród, lub inne ważne dla mamy miejsce. Taka personalizowana zawieszka-mapa kosztuje ok. 150 dolarów.

Biżuteria z motywem ważnego dla mamy miejsca to wyjątkowy pomysł na prezent na Dzień Matki. Zrzut ekranu ze strony producenta biżuterii Talia Sari.

Pomysł numer 3: coś personalizowanego z artystycznym sznytem 

Jeśli Wasza mama jest artystyczną duszą lub po prostu docenia unikalną modę, kupcie jej ubranie, ale ubranie niezwykłe! Strzałem w dziesiątkę będzie kurtka jeansowa z własnym nadrukiem. Zamówicie ją przez Internet, a nadrukiem może być np. Wasze zdjęcie, ilustracja-karykatura przedstawiająca Waszą rodzinę lub coś, co jest tylko mamy – np. motyw z jej ulubionej książki lub filmu. W Internecie znajdziecie artystów, którzy wykonują takie ozdoby na kurtkach ręcznie – w tym wypadku możecie zamówić kurtkę jeansową malowaną ręcznie, co jeszcze bardziej podkreśli wyjątkowość prezentu. 

CHCECIE SAMI ZROBIĆ PREZENT? 

Jeśli zależy Wam na tym, aby mama dostała coś ręcznie robionego, zróbcie figurkę z masy solnej. Z okazji Dnia Matki idealnie sprawdzi się czerwone serce z masy solnej udekorowane według Waszej fantazji. Takie serce mama będzie mogła powiesić, np. na lodówce lub postawić na biurku. O tym, jak zrobić figurkę z masy solnej, przeczytacie w tym artykule

Jeśli jesteś moją czytelniczką… czyli sama jesteś już mamą, ale szukasz prezentu dla własnej mamy

Pomysł numer 4: prezent, który wzmocni więź

W tym roku moją uwagę przyciągają szczególnie prezenty osobiste i sentymentalne. Dlatego zainteresowała mnie seria książek „Opowiedz mi o sobie”. Książkę można kupić mamie, tacie, przyjaciółce, bratu, etc. Na każdej stronie takiej książki znajduje się osobiste pytanie do adresata książki i miejsce na odpowiedź. Przeczytałam wiele opinii na temat tej książki i jedna z nich szczególnie utkwiła mi w pamięci. Kobieta napisała, że podarowała tę książkę swojej mamie, a ta ze wzruszenia popłakała się, a potem codziennie wysyłała córce zdjęcie jednej strony z ręcznie wypełnioną odpowiedzią na pytanie. W tym roku też kupię tę książkę swojej Mamie. 

Nie przekonuje Cię żaden z powyższych pomysłów? Sprawdź moje propozycje na prezenty z okazji Dnia Ojca. Być może tam znajdziesz pomysł na prezent, który spodoba się mamie!