Za każdym razem wracając z zakupów przynosimy do domu również kilka nowych toreb reklamowych. Po wypakowaniu zawartości, lądują one albo w szufladach albo w specjalnych pojemnikach. Zajmują dużo miejsca, a gdy potrzebujemy później wyciągnąć reklamówkę, to chwilę zajmuje znalezienie takiej o odpowiedniej wielkości.

20160215_132909-2

Rozwiązaniem jest odpowiednie składanie toreb 🙂 jest to mega proste i naprawdę nie zajmuje dużo czasu.

Torbę należy wygładzić, złożyć na pół i jeszcze raz na pół aby uzyskać wąski pas (w przypadku szerokich reklamówek możliwe, że będzie potrzeba trzykrotnego zwijania). Następnie od dołu składamy fragment formułując trójkącik. Zwijamy nadal dół, cały czas tworząc kliny. Powtarzamy składanie do momentu, kiedy zostanie już niewielka część torby razem z uchwytem. Otwieramy trójkąt tworząc stożek. Do środka wpychamy uchwyty („uszy”). Dociskamy całość i gotowe.

Tak przechowywane torby zajmują miej miejsca i łatwiej wyciąga się reklamówkę takiej wielkości jaką potrzebujemy.

reklamówka2
Ja tak składam reklamówki już od kilku lat. Wyrobiłam w sobie nawyk, że jak tylko wracam z zakupów to od razu składam w ten sposób wszystkie torby. Mniej czasu poświęcam później na szukanie takiej jaką akurat potrzebuję w danej chwili.